Campionate europeneCoronavirus

Rezultatul primului meci de dupa reluarea campionatului din Spania

1 minute necesare pentru a citi articolul

Formatia FC Sevilla a invins, joi seara, pe teren propriu, scor 2-0, echipa Betis, intr-un meci din etapa a XXVIII-a a campionatului Spaniei, prima din LaLiga de dupa pauza cauzata de pandemia de coronavirus.

Golurile au fost marcate de Ocampos (56 – penalti) si Fernando (62).

Inainte de startul jocului, s-a tinut un minut de reculegere in memoria celor care si-au pierdut viata din cauza Covid-19.

Campionatul Spaniei LaLiga este al doilea mare campionat care a revenit, dupa cel german, reluat la 16 mai.

Vineri au loc in LaLiga meciurile Granada – Getafe si Valencia CF – Levante.

Partidele Espanol Barcelona – Alaves, Celta Vigo – Villarreal, Leganes – Valladolid si Mallorca – FC Barcelona sunt programate sambata, iar confruntarile Athletic Bilbao – Atletico Madrid, Real Madrid – Eibar si Real Sociedad – Osasuna se vor disputa duminica.

Urmareste Ziare.com si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.