Fără categorie

Antrenorul FCSB-ului și explicația pentru o seară neagră

1 minute necesare pentru a citi articolul

FCSB a pierdut un nou titlu, de această dată în fața Farului Constanța, după o partidă în care a condus cu 2-0, dar la final s-a văzut învinsă cu scorul de 3-2.

Elias CharalambousFoto: Inquam Photos / Alex Nicodim

Elias Charalambous s-a resemnat și a recunoscut superioritatea Farului

După partida de la Ovidiu, antrenorul principal al celor de la FCSB, Elias Charalambous, și-a cerut scuze în fața suporterilor, pentru eșecul care a echivalat cu ratarea titlului.

„Din nefericire nu am reușit să păstrăm rezultatul. Nu a fost deloc bine pentru noi că nu am reușit să ținem mingea după ce am avut 2-0. Nu am fost cei care ar fi trebuit să fim, am jucat cu mingi lungi, de neînțeles.

Totuși, dacă mă raportez la ultimele partide, e incorect să critic jucătorii. Am făcut partide bune, am reușit să rămânem sus. Din nefericire, în meciul decisiv pentru titlu nu am arătat așa cum trebuia. Am făcut greșeli, iar Farul a fost mai bună decât noi.

Vreau să îmi cer scuze în fața suporterilor, dar trebuie să fim mândri de jucători. Vom face tot posibilul ca pe viitor să fim mai buni.

Golul de 2-1 dinaintea pauzei a fost foarte important pentru ei. În repriza secundă ne-au dominat total, au fost mai buni și meritau victoria. Îl felicit pe Gică Hagi pentru câștigarea campionatului” – a declarat Elias Charalambous, conform Eurosport.

FCSB a câștigat ultima dată titlul de campioană în sezonul 2014-2015, cu antrenorul Costel Gâlcă pe banca tehnică.